Formația noastră a câștigat turneul amical ce s-a desfășurat în acest week-end în sala „George Barițiu”.

AHC Potaissa Turda a câștigat finala competiției, scor 26-24, contra celor de la CS Minaur Baia Mare.

Jucătorii noștri au avut un avantaj de trei goluri încă de la pauză, când tabela indica 13-10.

Repriza a doua a fost gestionată perfect de formația noastră, care s-a menținut mereu la conducere.

Pentru formația noastră au marcat: Terzic (6), Șandru (4), Thalmaier (4), Ghivil (3), Ghiță (3), Cîntec (1), D.Pop (1), Talas (1), Iancu (1), Lazăr (1), Laslo (1).

În finala mică a competiției, CSM Reșița a câștigat duelul cu SCM Politehnica Timișoara, scor 30-26.